Telefonické objednávky: 0903 442 992

Tandemový zoskok padákom

Tandemový zoskok - príprava na zemi

príprava na zemi

Po stretnutí s tandem pilotom na letisku a úvodných formalitách (podpis prehlásenia o konaní na vlastnú zodpovednosť, prípadné doplnenie objednávky atď.) bude nasledovať krátke školenie o priebehu tandemového zoskoku. Tiež si nacvičíte polohu tela pri výskoku a počas voľného pádu, potom bude nasledovať poučenie o otvorení a riadení padáku a pokyny pre pristátie.

Tandemový zoskok - príchod k lietadlu

príchod k lietadlu

Tandem pilot pre Vás pripraví vhodnú kombinézu a okuliare. V prípade chladnejšieho počasia Vám na zoskok poskytneme aj rukavice a parašutistickú čiapku. Oblečiete si kombinézu na zoskok a tandem pilot Vás ustrojí do tandemového postroja - systému popruhov, ktorý pasažiera púta k tandem pilotovi. Po ustrojení tandem pilota spolu odchádzate do lietadla v ktorom sa usadíte podľa jeho pokynov.

Tandemový zoskok - v lietadle

v lietadle

Do výšky 4000 m Vás vyvezie lietadlo Pilatus PC-6 Porter s kapacitou 10 parašutistov. Je to rýchle, pohodlné lietadlo vybavené špeciálne na zoskoky, má lavice na sedenie s bezpečnostnými pásmi, posuvné dvere, signalizáciu výsadku, stupačky a madlá pre kameramanov. Počas stúpania do výšky zoskoku, ktoré trvá približne 15 min. si s tandem pilotom zopakujete priebeh tandemového zoskoku a inštrukcie.

Tandemový zoskok - pred výskokom

pred výskokom

Neskôr, približne vo výške 3000-3500 m, prebehne posledná časť prípravy pred zoskokom - tandem pilot si Vás pripúta k svojmu postroju a ešte raz skontroluje padákový systém a výstroj.

Nasadíte si okuliare, prípadne aj čiapku a rukavice a počkáte na signál od pilotov o začatí výsadku.

Tandemový zoskok - výskok

zábava sa začína

Po dosiahnutí výšky 4000 metrov lietadlo spomalí, otvoria sa dvere a zábava sa začína. Tandem pilot spolu s Vami vstupuje do dverí a nasleduje výskok. Spôsob výskoku si dohodnete vopred. Záleží len na Vás či vyskočíte "hlavičku" alebo si vyskúšate salto - tandem pilot Vám vyhovie. Po ustálení polohy po výskoku z lietadla tandem pilot uvoľní malý padáčik, ktorý stabilizuje polohu tandemu a tiež znižuje rýchlosť voľného pádu.

Tandemový zoskok - voľný pád

voľný pád

Za niekolľko sekúnd pred Vás "priletí" kameraman, ktorý sníma priebeh zoskoku. Tandem pilot Vám dá dohovorený pokyn na zmenu polohy - odteraz už budete padať v základnej polohe pre voľný pád. Voľný pád trvá 50 až 55 sekúnd, čo je dosť času aby ste si užili rýchlosť voľného pádu, nádherny pohlľad na krajinu pod Vami a ešte stihli predviesť niekoľko úsmevov do objektívov kameramana, ktorý padá pred Vami.

Tandemový zoskok - let na padáku

let na padáku

Po približne 50 sekundách voľného pádu tandem pilot vo výške 1500 m otvorí padák.

Pocítite zníženie pádovej rýchlosti, ťah nahor a voľný pád sa zmení na klesanie na padáku. Váš kameraman sa stratí v hĺbke (otvára padák trochu neskôr) a Vy nad hlavou uvidíte otvorený vrchlík tandemového padáku.

Pohľad na panorámu pod sebou si budete vychutnávať celkom inak ako z lietadla. Ak budete mať záujem a podmienky to dovolia, budete si môcť vyskúšať riadenie padáku počas letu.

Tandemový zoskok - pristátie

pristátie

Po priblížení k zemi nasleduje bezpečné pristátie. Pristátia sa netreba obávať, prvý kontakt so zemou má tandem pilot, pasažier "sedí" v postroji s vystretými nohami.

Tandemový zoskok v Slavnici
Tandemový zoskok - foto na záver

foto na záver

Po pristátí nasleduje ešte posledné fotenie pre Vaše DVD s videozáznamom a fotografiami. O pár minút neskôr, po odstrojení, sa s Vami rozlúčime.

Tandemový zoskok padákom - dvojité salto