Informácie a objednávky: 0903 442 992

Tandemový zoskok

výška 4000 metrov - letisko Slavnica - lietadlo Pilatus Porter

15 minútový vyhliadkový let počas stúpania do výšky zoskoku

voľný pád 55 sekúnd - rýchlosť 200 km/h - let na padáku 10 minút - bezpečné pristátie

U nás si môžete tandemový zoskok skočiť od apríla do októbra s najskúsenejšími tandem pilotmi na Slovensku a na najkvalitnejšej tandemovej padákovej technike. V zimných mesiacoch sa tandemové zoskoky neskáču.

Minimálny vek pre tandemový zoskok je 8 rokov. Nie je možné skákať s osobami ťažšími ako 110 kg.

Priebeh tandemového zoskoku

Tandemový zoskok - príprava na zemi

Letisko Slavnica

Po stretnutí s inštruktorom na letisku Slavnica a formalitách (ak ste tandemový zoskok dostali ako darček, odsúhlasíme poukaz , prípadne doplníte objednávku o videozáznam z ruky) nasleduje vyplnenie prehlásenia pre tandemový zoskok.
Po školení na tému bezpečnosť a priebeh tandemového zoskoku padákom v trvaní 15 minút, nasleduje nácvik polohy pri výskoku a počas voľného pádu, na záver poučenie o otvorení padáku a pokyny pre pristátie.

Tandemový zoskok - príchod k lietadlu

Príchod k lietadlu

Inštruktor pre Vás pripraví vhodnú kombinézu a okuliare. V prípade chladnejšieho počasia Vám na zoskok poskytneme aj rukavice a parašutistickú čiapku - kuklu.

Oblečiete si kombinézu a tandem pilot Vám nasadí tandemový postroj - systém popruhov, ktorý pasažiera púta k tandem pilotovi.

Po ustrojení spolu odchádzate do lietadla v ktorom sa usadíte podľa jeho pokynov.

Tandemový zoskok - v lietadle

V lietadle

Do výšky 4000 m Vás vyvezie lietadlo Pilatus PC-6 Porter s kapacitou 10 parašutistov.

Je to rýchle lietadlo vybavené špeciálne na zoskoky, má lavice na sedenie s bezpečnostnými pásmi, posuvné dvere, signalizáciu výsadku a madlo pre kameramanov.

Počas stúpania do výšky zoskoku, ktoré trvá približne 15 minút si s tandem pilotom zopakujete ako bude tandemovy zoskok prebiehať.

Tandemový zoskok - pred výskokom

Pred výskokom

Neskôr, približne vo výške 3000 až 3500 metrov, prebehne posledná časť prípravy pred zoskokom.

Inštruktor si Vás pripúta k svojmu postroju a ešte raz skontroluje tandemový padákový systém a výstroj. Nasadíte si okuliare, prípadne aj čiapku a rukavice a počkáte na signál od pilota o dosiahnutí ideálnej výšky pre tandemové zoskoky 4000 metrov a začatí výsadku.

Tandemový zoskok - výskok

Výskok z lietadla

Po dosiahnutí výšky 4000 metrov lietadlo spomalí, otvoria sa dvere a Vás čaká ten pravý adrenalínový zážitok.

Kameraman vylezie z lietadla prvý - úsmev - video a foto záznam beží. Tandem pilot spolu s Vami vstupuje do dverí a nasleduje výskok. Po ustálení polohy po výskoku z lietadla inštruktor uvoľní malý padáčik, ktorý stabilizuje polohu tandemu a tiež znižuje rýchlosť voľného pádu.

Tandemový zoskok - voľný pád

Voľný pád

Za niekoľko sekúnd pred Vás "priletí" kameraman, ktorý sníma priebeh zoskoku. Na dohovorený pokyn zmeníte polohu - odteraz už budete padať v základnej polohe pre zoskok a voľný pád, ktorý trvá 50 až 55 sekúnd, čo je dosť času aby ste si užili rýchlosť voľného pádu, nádherný pohľad na krajinu pod Vami a ešte stihli predviesť niekoľko úsmevov do objektívov kameramana, ktorý padá pred Vami a zaznamenáva zoskok na video.

Tandemový zoskok - let na padáku

Let na padáku

Po približne 50 sekundách voľného pádu inštruktor vo výške 1500 m otvorí padák. Pocítite zníženie pádovej rýchlosti, ťah nahor a voľný pád sa zmení na klesanie na padáku.

Váš kameraman sa stratí v hĺbke (otvára padák trochu neskôr) a Vy nad hlavou uvidíte otvorený vrchlík tandemového padáku.

Pod padákom si pohľad na krajinu a letisko dole budete vychutnávať celkom inak ako z lietadla.

Ak budete mať záujem a podmienky to dovolia, budete si môcť vyskúšať riadenie padáku počas letu.

Tandemový zoskok - pristátie

Bezpečné pristátie

Po priblížení k zemi nasleduje bezpečné pristátie. Pristátia sa netreba obávať, prvý kontakt so zemou má tandem pilot, pasažier "sedí" v postroji s vystretými nohami.

Po pristátí nasleduje ešte posledné fotenie pre Vaše DVD s videozáznamom a fotografiami.

O pár minút neskôr, po odovzdaní kombinézy, sa s Vami rozlúčime. Pred odchodom ešte od nás dostanete certifikát o absolvovaní tandemového zoskoku.

Ak budete chcieť skákať viac, v ponuke máme aj AFF výcvik.

Tandemový zoskok - foto na záver

TANDEMY.SK

Sme profesionálny tím s obrovskými skúsenosťami, zoskoky s pasažiermi a žiakmi AFF skáčeme viac ako dve desaťročia a bezpečnosť je pre nás prvoradá.

Ak budete chcieť darovať tandemový zoskok ako adrenalínový darček, stačí vyplniť objednávku a poukaz na zoskok v darčekovom balení Vám dodáme zdarma.

Poukaz platí rok, predĺženie je bezplatné a darček je možné vrátiť bez otázok a poplatkov aj po uplynutí zákonnej lehoty. Tandemový zoskok s nami už skúsili tisíce zákazníkov. Taktiež sme organizátormi skupinových zoskokov a firemných akcií. Viac informácií: kontakt